اثر مرکب

دسته بندی :کتاب صوتی 1 خرداد 1401 1975

اثر مرکب

 

کتاب اثر مرکب یکی از کتابهایی استک ه خواندش از نان شب هم واجب تر است.

این کتاب به ارائه راه کارهای بسیار ساده می پردازد که هرکسی می تواند آنها را انجام دهد و نتایج فوق العاده آن را در زندگیش ببیند.

با انجام اقداماتی که در این کتاب ذکر شده است می توانید موفقیت خود را در طول زمان مشاهده کنید.

جهت دانلود کتاب صوتی اثر مرکب اینجا را کلیک کنید

اثر مرکب در عمل

داشتن هوش و سرعت عمل بالا به تنهایی باعث موفقیت نمی شوند. عادات مثبت و به کارگیری آنها کلید موفقیت من بوده است، اما در عین حال این عادات سخت ترین موانع هم می توانند باشند.

اگر شما هم مثل بقیه ی افراد جامعه فکر کنید نمی توانید جادوی اثر مرکب را باور کنید، چون به درستی اموزش ندیده اید. و نتیجه ان را تجربه نکرده اید. جامعه طوری ما را تربیت کرده است که نتیجه تلاش و کوشش را نادیده بگیریم و باور نداشته باشیم. رفتارهای جامعه باعث شده فکر کنیم دوران تلاش و کوشش گذشته است و باید یک شبه پولدار بشویم.

شما نتیجه نهایی اثر مرکب را تجربه نکرده اید

 

اساس اثر مرکب به دست آوردن نتایج بزرگ از طریق انتخاب های کوچک و هوشمندانه است. کارهایی که باید برای رسیدن به اهداف و برنامه هایتان انجام بدهید در عین کوچک بودن باید دقیق و ماهرانه باشند. معمولا افراد انتظار دارند خیلی سریع به نتایج دلخواهشان برسند، به همین دلیل نمی توانند در کارهایشان مداومت کنند؛ مثل اکثر کسانیکه با تمرینات ورزشی و رژیم غذایی می خواهند به وزن دلخواهشان برسند. معمولا این افراد بعد از چند روز که میبینند وزن شان تغییری نمی کند از ادامه دادن برنامه هایشان منصرف می شوند.

فرصت های کوچک همراه با تلاش و پشتکار با مداومت و تکرار با گذشت زمان باعث بوجود آمدن موفقیت های بزرگ می شود.

اگر کسی به شما پیشنهاد داد بین سه میلیون دلار پول نقد که همین العان به شما پرداخت می شود و یا یک سکه که 31 روز بعد که ارزش آن دوبرابر می شود یکی را انتخاب کنید، حتما سکه را انتخاب کنید. با انتخاب سکه و صبر و پایداری، دارایی شما از این پیشنهاد بعد از 31 روز دوبرابر می شود.

 

جهت دانلود کتاب صوتی اثر مرکب اینجا را کلیک کنید

فرضیه مربوط به رسیدن به موفقیت در کوتاه ترین زمان

هرگز فکر نکنید موفقیت یک شبه به دست می آید. معمولا ما همیشه فقط لحظه برنده شدن و موفقیت افراد را می بینیم؛ هرگز به مسیری که آنها برای موفقیت طی کرده اند و شکست هایی که خورده اند توجهی نمی کنیم.

اگر اثر مرکب را درک کرده باشید، دیگر هرگز نمی خواهید خیلی سریع به موفقیت برسید. شما هرگز ساعت ها تمرین و تلاش ورزشکاران را نمی بینید، فقط لحظه پیروزی او را میبینید. اینکه او سال ها با سختی و مشقت تمرین کرده است، هیچ وقت تسلیم نشده است و برای رسیدن به هدف اش پایداری کرده است.

تنها راه رسیدن به موفقیت سعی و تلاش بی وقفه است. رویاهای شما وقتی به حقیقت تبدیل می شود که به اثر مرکب اعتقاد داشته باشید.

اثر مرکب برای همه افراد است فقط کافی است آن را در زندگی به کار ببرید. برای رسیدن به آرزوهایتان از همین حالا شروع کنید. تغییرات مثبت و هوشمندانه در زندگی تان ایجاد کنید. سعی کنید مثل اسکات چند کار کوچک و با اهمیت را همیشه تکرار کنید.

 

انتخاب ها

این انتخاب های ما هستند که شرایط و موقعیت های مختلف را در زندگی ما بوجود می اورند. این انتخاب های ما هستند که رفتار وعادات ما را شکل می دهند. انتخاب های شما می تواند زندگی را برایتان سخت یا آسان کند. سعی کنید آگاهانه انتخاب کنید و مسئولیت انتخاب هایتان را بپذیرید. مثل ازدواج کردن- انتخاب اینکه دانشگاه بروید یا نه- رانندگی کنید یا نه، همه اینها می توانند روی اثر مرکب زندگی شما تاثیر گذار باشند.

این انتخاب هایتان هستند که مسیر زندگی شما را تعیین می کنند. زمانیکه رفتار و عادت های بد دیگران باعث بلاتکلیفی شما می شود، با انتخاب های درست و آگاهانه از این شرایط خودتان را نجات بدهید.

انتخاب های غلط قابل جبران هستند. مهم این است که خودتان را به خواب نزنید. هر زمان تشخیص دادید انتخاب اشتباهی داشتید، با آگاهی و کسب دانش آن اشتباه را اصلاح کنید و تغییر مسیر بدهید.

بعضی از رفتار و انتخاب های ما براساس فرهنگ و تربیت ماست. هیچ کس دوست ندارد یک ازدواج ناموفق داشته باشد یا ورشکست بشود، تمام این اتفاقات نتیجه انتخاب های کوچک و اشتباه ماست.

معمولا همیشه فکر می کنیم اتفاقات کوچک تاثیر چندانی نمی توانند روی زندگی ما داشته باشند، اما این فکر اشتباست. مثل این است که شما از یک فیل آسیبی نمی بینید اما نیش یک پشه می تواند مشکلاتی را برای شما بوجود بیاورد. کوچکترین رفتار اشتباه می تواند عواقب بدی داشته باشد.

نباید مدام حسرت اتفاقات و اشتباهات گذشته را خورد و خودمان یا دیگران را سرزنش کنیم، فقط کافی است از همین حالا انتخاب های آگاهانه ای داشته باشیم.

 

عادت ها

 

ارسطو می گوید: ما همان چیزی هستیم که مدام آن را تکرار می کنیم.

همه ما عادت های زیادی داریم. حاضر نیستیم در مورد آنها فکر کنیم. این عادت ها رفتار، سبک زندگی و شخصیت ما را ساخته اند؛ در حقیقت این عادت ها هستند که زندگی ما را کنترل می کنند. وقت آن رسیده به عادت هایمان فکر کنیم و هوشمندانه رفتار کنیم. عادت ها با ما به دنیا نمی آیند، آنها نتیجه انتخاب های خودمان هستند.

همه چیزهایی که ما حس می کنیم، به آن فکر می کنیم و آن را به دست می آوریم نتیجه عادت های ماست. عادت ها باعث می شوند ما کمتر فکر کنیم. ما بصورت غیر ارادی در روز دوبار مسواک میزنیم، وقتی وارد ماشین می شویم کمربند ایمنی را می بندیم، صبحانه آماده می کنیم، ظرف می شوریم و هزاران کار دیگر که برای انجام آنها هرگز فکر نمی کنیم.

اگر این عادت ها مثبت باشند خیلی برای ما مفید هستند و باعث می شوند ما انرژی کمتری مصرف کنیم و انرژی مان را صرف مسائل مهم تری بکنیم.

نقطه مشترک تمام افراد موفق، مدیران و  ورزشکاران داشتن عادات مثبت است. اگر شما غذای سالم بخورید، عادت می کنید و غذاهای سالم درست می کنید، مواد غذایی سالم می خرید. اگر تناسب اندام دارید حتما ورزش می کنید. تمام این عادات مثبت بخاطر داشتن هوش زیاد نیست. این افراد  استعداد بیشتری نسبت به سایرین ندارند؛ فقط بخاطر داشتن عادات خوب می توانند توانایی ها و استعدادهایشان را بهتر پرورش بدهند.

 

جهت دانلود کتاب صوتی اثر مرکب اینجا را کلیک کنید

تکانش

تکانش مثل چرخ و فلک عمل می کند همینکه دور بگیرد متوقف کردن آن راحت نیست. در مورد موفقیت ها و ایجاد عادت ها هم به همین شکل است. وقتی شما در مسیر موفقیت گام بردارید سرعت تغییرات یا عادت های جدید و سایر چیزهایی که به شما کمک می کنند بعد از چند قدم اولیه با همین سرعت پیش می رود. معمولا قدم های اولیه سخت هستند اما باید مقاومت کنید.

افرادی که هیچ تلاشی نمی کنند و نمی توانند سختی را تحمل کنند هرگز دچار تکانش نمی شوند.

یکی دیگر از تکانش ها موقع پرتاب موشک اتفاق می افتد. معمولا همیشه لحظات اول پرتاب موشک ها انرژی بیشتری مصرف می کنند چون در لحظات اول باید بر نیروی جاذبه زمین غلبه کنند. اما همینکه در مدار قرار می گیرند به راحتی می چرخند.

رفتارها و عادت ها هم به همین شکل هستند. معمولا اولین قدم ها سخت تر هستند. اما همینکه به تکانش برسند متوقف کردن آن سخت می شود.

به همین دلیل افراد موفق موفق تر می شوند، پولدارها پولدارتر می شوند، افراد شاد شادتر و خوشحال تر می شوند.

تکانش هم می تواند در جهت مثبت حرکت کند و هم جهت منفی. اگر در جهت منفی باشد می تواند ما را به نابودی بکشاند. هیچ اقدامی انجام ندادن و سکون هم می تواند با اثر مرکب تاثیرات منفی در زندگی ما داشته باشد.

چند روش برای درک تکانش های بزرگ وجود دارد:

  • انتخاب های جدید متناسب با اهداف و برنامه هایتان داشته باشید.
  • انتخاب هایتان را براساس رفتارهای مناسب عملی کنید.
  • با تکرار رفتارهای سالم عادت های جدید ایجاد کنید.
  • عادت ها یتان را به برنامه های روتین روزانه تبدیل کنید.
  • پشتکار و مداومت داشته باشید.

 

اثرات

 

همه ما صد درصد خودمان مسئول زندگی مان هستیم. این انتخاب های ما هستند که زندگی مان را می سازند؛ حتی کوچکترین و به ظاهر بی اهمیت ترین انتخاب ها.

محیط اطراف و نیروهای خارجی تاثیر زیادی درانتخاب های ما دارند. معمولا ما نسبت به این نیروها آگاهی نداریم.  برای قرار گرفتن در مسیر موفقیت باید نسبت به این نیروها شناخت پیدا کنیم تا بتوانیم انتخاب ها و زندگی مان را کنترل کنیم.

 

شتاب بخشیدن و افزایش سرعت

باید در برابر سختی و مشکلات مقاومت داشته باشید و از انجام کارهای سخت خسته نشوید. نتیجه تلاش و همت زیاد موفقیت است. محمد علی کلی بخاطر استقامت و استراتژی خاص خودش توانست مشهورترین بوکسور جهان بشود. او متوجه شده بود حریفانش مقاومت و پایداری ندارند و از همین ضعف استفاده کرد و توانست پیروز شود.

در شرایط خوب همه می توانند فعالیت کنند اما مهم شرایط سخت است، در همچین شرایطی باید مقاومت و پایداری داشته باشیم. در مواقع مشکلات است که با شخصیت واقعی تان روبه رو می شوید، اینکه موانع را با پایداری تلاش رفع می کنید یا از ادامه راه منصرف می شوید.

افراد موفقی مثل ورزشکاران بیشتر از آن چیزی که برایش برنامه ریزی کرده بودند انجام می دهند و همین باعث موفقیت آنها می شود.

برای رسیدن به موفقیت با خودتان رقابت کنید. هر روز تلاشتان را نسبت به روز قبل بیشتر کنید. بیشتر از انتظار خودتان و دیگران پشتکار داشته باشید. در این صورت است که می توانید موانع را رفع کنید و به موفقیت برسید.

 

جهت دانلود کتاب صوتی اثر مرکب اینجا را کلیک کنید

Be sure to read the following:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: